Książki pod choinkę, Prezenty pod choinkę, Wyjątkowy prezent

Książki spod choinki

Magia świąt

Święta nadchodzą, wystawy sklepowe udekorowane są kolorowymi światełkami, kolejne choinki na Twojej codziennej trasie przystrajane są ozdobami świątecznymi. Niedługo trzeba będzie ubrać również drzewko w Twoim domu, zawiesić na nim bombki i słodycze, opleść łańcuchami, być może przyprószyć sztucznym śniegiem. Niezależnie od rodzaju zawieszanych na gałązkach ozdób; od konwencji ubioru choinki czy to w jednym stonowanym kolorze, czy raczej w feerię barw; niezależnie w końcu od tego, czy wolisz drzewko naturalne czy od lat używasz tej samej sztucznej choinki – nie może zabraknąć pod nią paczek z prezentami. Żadna choinka świąteczna nie byłaby kompletna bez stojących pod nią, czekających na rozpakowanie prezentów.

Jaki prezent wybrać?

Kwestia wyboru prezentu to pytanie powracające jak bumerang co roku. Przez to odpowiedź na nie może być nie lada wyzwaniem. Co kupić tym razem, by nie powtórzyć prezentu z zeszłego roku? Uniwersalnym prezentem świątecznym będzie książka. Nawet jeśli wręczyłeś danej osobie książkę w któreś z ubiegłych świąt, to przecież każda książka jest inna. Liczy się jej treść, a ta nie zdarza się dwa razy taka sama.

Zalety książki jako prezentu pod choinkę

Przemyślany wybór odpowiedniej książki może także przynieść dodatkową korzyść w postaci rozwiązania “dylematu prezentowego” na lata. A to dlatego, że wiele książek wydawanych jest w seriach. Jeśli zakup pierwszego tomu okaże się trafieniem w dziesiątkę i spodoba się osobie, którą nim obdarowałeś, masz zapewniony pomysł na prezent na lata. Wystarczy co święta dokupować kolejny tom danej serii. Może książki jako prezenty pod choinkę staną się Waszą prywatną tradycją, takim małym, miłym zwyczajem świątecznym?

Paczka idealna pod świąteczne drzewko

Niekwestionowaną zaletą wyboru książek jako prezentu świątecznego jest też łatwe opakowanie woluminów. Wystarczy owinąć dany tom w ozdobny świąteczny papier, obwiązać czerwoną kokardką i voilà! Prezent jest gotowy, a paczuszka prezentuje się naprawdę świetnie. Kształt prostopadłościanu nadaje jej wygląd jak z symbolicznego rysunku prezentu. Możesz być pewny, że będzie to najładniejsza paczka spośród prezentów pod choinką.

Którą książkę wybrać?

Wybór konkretnej książki zależy przede wszystkim od upodobań osoby, do której książka ma trafić. Pomocne przy podjęciu decyzji będą na pewno działy w księgarni, segregujące gatunki według kryterium tego, kto jest docelowym odbiorcą danego tekstu, np. “dla młodzieży”. Warto również sięgać po nowości wydawnicze, gdyż istnieje spora szansa, że osoba, której chcesz wręczyć tą książkę nie posiada jej jeszcze w swojej kolekcji.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Prezenty pod choinkę, Wyjątkowy prezent

Prezent pod choinkę dla najbliższych

Wszyscy kochamy święta. To magiczny czas spotkań z rodziną, wspólnych posiłków i obdarowywania się wzajemnie prezentami. Część z nas kupuje prezenty z dużym wyprzedzeniem inni czekają do ostatniej chwili. To jednak nie jest najważniejsze, najważniejsze jest, żeby kupione przez nas prezenty cieszyły osoby obdarowane. To jednak nie lada sztuka by z jednej strony nie spędzić kilku dni na poszukiwaniach, a z drugiej wybrać coś specjalnego dla wszystkich naszych bliskich.

Jaki prezent kupić?

Dobrze jest zacząć od tego jakich prezentów nie kupować. Ich lista jest dość długa. Najważniejsze, aby prezent pasował do osoby, dla której go kupujemy. Dlatego, szczególnie jeśli na kimś bardzo nam zależy, wybierając prezent dobrze jest zastanowić się co ucieszy daną osobę. Unikajmy prezentów banalnych takich jak krawaty, skarpetki, czapki i szaliki, albo kosmetyki z wyprzedaży. Nikogo nie ucieszą też tanie perfumy, czy bibeloty do domu, które nie zawsze pasują do wnętrza. Co zatem kupić, aby sprawić radość? Zawsze dobrą odpowiedzią na to pytanie są książki. To idealne prezenty na gwiazdkę. Niewielkim kosztem możesz ucieszyć obdarowaną osobę szczęśliwą. Sprawić, że poczuje, że naprawdę ci na niej zależy, a równocześnie spełnić jej małe marzenie. Książka nie jest zwykłym przedmiotem. Książka to wstęp do krainy baśni, to przeniesienie w najdalsze zakątki świata. Dzięki książce można zwiedzać, marzyć, podróżować, rozwijać wyobraźnię. A to wszystko nie ruszając się z fotela. Wieczór spędzony w towarzystwie dobrej książki i kubka gorącego kakao to relaks w najczystszej postaci.

Kto najbardziej ucieszy się z książki?

Bez wątpienia osoby, które lubią czytać. To raczej oczywista odpowiedź na to pytanie. Jednak pięknie ilustrowana książka zachwyci również dzieci, a tym samym ich rodziców. Jeśli chcesz sprawić radość dziecku, które z pozoru ma już wszystko kup mu książkę. Nie tylko pobudzisz jego wyobraźnię, może skierujesz jego myśli w kierunku nowej pasji, jaką jest czytanie, ale również dasz mu szansę na spędzanie wieczorów z rodzicami podczas wspólnego czytania. Taki czas jest nieoceniony.

Książka sprawdzi się również jako prezent dla każdej osoby uwielbiającej podróże. Nie musi to być przewodnik wypełniony suchymi faktami o danym regionie czy kraju. Jeśli chcesz zainteresować przyjaciela bądź siostrę nowym kierunkiem podróży, kup im powieść, której akcja osadzona jest w tym miejscu. Może to być doskonały sposób, by jeszcze przed kupnem biletu na samolot poczuli się jak w trakcie bardzo dalekiej podróży.

Podobnie dobra lektura sprawdzi się jako prezent na gwiazdkę, która z jakichś przyczyn nie może pozwolić sobie na dalekie wyjazdy. Bo nie trzeba gdzieś być, żeby widzieć to miejsce oczami wyobraźni. To magia, którą potrafią jedynie książki.

Christmas obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com
Prezenty pod choinkę, Wyjątkowy prezent

Najlepszy pomysł na prezent świąteczny – książka pod choinkę

Święta tuż, tuż, a Ty dalej nie masz pomysłu na prezent dla swoich najbliższych? Najwyższy czas to zmienić! W końcu święta to wyjątkowy czas, w którym każdy chciałby poczuć się kochany i doceniony. Warto więc zadbać o odpowiedni podarunek, który wywoła wiele wzruszeń i falę radości. Świetnym pomysłem na prezent będzie książka, ponieważ wybór tytułów jest tak ogromny, że z pewnością wybierzesz pozycję idealną dla Twoich najbliższych.

Wyjątkowy prezent gwiazdkowy – książki dla kobiet

Książka to bez wątpienia świetny pomysł na prezent pod choinkę dla kobiet. Panie uwielbiają przenosić się oczami wyobraźni w wyjątkowe miejsca, wczuwać się w emocje bohaterów i wzruszać się nad ich losem. Warto postawić na opowieści, które dogłębnie dotkną kobiece serca i sprawią, że przedstawiona historia zostanie im na długo w pamięci. Każdej kobiecie na pewno spodoba się twórczość Katarzyny Michalak, która w swoich dziełach przedstawia ludzkie tragedie, ale również daje promyk nadziei na lepsze jutro. “Uśmiech losu” czy “W imię miłości” dostarczają wielu wzruszeń oraz pozytywnych emocji, więc będą to doskonałe pozycje na długie, zimowe wieczory.

Książka jako pomysł na prezent dla mężczyzny

Szukasz wyjątkowego podarunku dla chłopaka, brata lub taty? Możesz już przestać szukać, ponieważ dobra i pełna zwrotów akcji książka to doskonały pomysł na prezent! Mężczyźni często poszukują silnych emocji i niezapomnianych wrażeń, a takich z pewnością dostarczą im kryminały czy powieści sensacyjne. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się książki Tadeusza Mroza, które trzymają w napięciu do samego końca. Warto zastanowić się również nad fantastyką, która również jest uwielbiana przez panów. Z pewnością Twój chłopak ucieszy się, jeśli na jego półce pojawi się kolejna książka Tolkiena lub Stephena Kinga.

Jaka książka na prezent dla dzieci?


Nie od dziś wiadomo, że codzienne czytanie książek pozytywnie wpływa na rozwój maluchów. Warto zatem podarować dzieciom książki, które wzbudzą ich zainteresowanie i same chętnie będą po nie sięgać. Najmłodsi bez wątpienia ucieszą się z kolorowych okładek oraz ciekawych obrazków wewnątrz książeczki, więc w tym przypadku najlepszym wyborem będzie seria “Kicia Kocia” lub “Pucio uczy się mówić”. Dla nieco starszych dzieci dobrym wyborem będą książki edukacyjne, które pomogą im rozwinąć umiejętności czytania, liczenia czy pisania. Barwne i pouczające opowiadania to również świetny pomysł na prezent. Nawet jeśli dziecko nie potrafi jeszcze samo czytać, to z pewnością ucieszy się, że może spędzić czas z rodzicami, słuchając niesamowitych historii.

Background obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com